Водоспад Лазний

Що це?

Водоспад Лазний розташований на відстані в 3 км від нашого комплексу “У Дворі”.

Ла́зний — водоспад в Українських Карпатах (у масиві Сколівські Бескиди), гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення.

Водоспад розташований у межах Національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Цікаві факти

Водоспад Лазний – це найвищий водоспад Львівської області.

Висота падіння води — 10,5 м, ширина — бл. 2 м. Водоспад складається з трьох каскадів. Утворився в місці, де невеликий гірський потік Лазний (притока Стрию) перетинає скельний масив флішового типу. Водоспад особливо мальовничий, коли потік повноводний, а також узимку, коли каскади замерзають.

Як дістатися?

Щоб дістатися до водоспаду, приїздіть до с. Сопіт на кінцеву зупинку. Звідти якихось сто метрів потрібно пройти до перехрестя в напрямку села Довге. Чітким орієнтиром для перехожого стане статуя Матері Божої. Не потрібно звертати зі шляху, а впевнено рухатися вперед.

На дорозі зустрінеться недобудована ГЕС, початок будівництва якої було заплановано в далекому 1980 році. Навіть планувалося затопити навколишні села Довге та Рибник. З того часу залишилися тільки недобудовані бетонні конструкції, які стануть орієнтиром на шляху до водоспаду.

Йти потрібно постійно прямо. Дійшовши до роздоріжжя, повертайте вліво – на шляху росте ялина з міткою. І рухайтеся вздовж річки Лазний, водоспад знаходиться вище проти течії. В хорошу погоду, коли річка стає мілкою, можна просто йти по воді, але зважати на слизьке каміння. Якщо ж з погодою не дуже, то краще вибратися на високий лівий за течією берег і там можна знайти протоптану людьми стежку, що приведе ваc до мети.

Координати: 49°08’55.6″N 23°20’27.2″E

(098) 644-82-78

с. Підгородці, Сколівський район, Львівської області, вул. І.Франка, 19а